S láskou Mary – zkoušíme!

Dalším projektem společnosti STAGEARTCZ je česká premiéra americké komedie S láskou Mary (v originále Exit Laughing), autora Paula Elliota.
Projekt vzniká v koprodukci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.

 

Hořká komedie o tom, že životu se má jít naproti

Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních 30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Děvčata to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky Mary z pohřebního ústavu na poslední společnou karetní hru. Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, z poklidného dýchánku se stane nejdivočejší mejdan, který by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená pořádně si život „užít“, dokud není pozdě.

Hořká komedie amerického herce, dramatika a scénáristy Paula Elliotta měla premiéru v roce 2013 a hrála se po celých Spojených státech. Hru o tom, jak je důležitá tolerance a respektování jiných, nebo o tom, že životu se má jít naproti, uvede v české premiéře Divadlo Bolka Polívky v koprodukci s STAGEARTCZ v režii Petra Halberstadta.

 

Premiéra 17. 10. 2020, druhá premiéra 18. 10. 2020, další repríza 15. 11. 2020.

Více informací a vstupenky zde.

Realizační tým

Autor: Paul Elliot
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Miroslav Ondra
Scéna a kostýmy: Jaroslav Milfajt

Osoby a obsazení

Connie – Veronika Žilková
Leona – Eva Novotná / Gabriela Štefanová
Millie – Hana Halberstadt
Rachel – Elen Trčková / Simona Rejdová
Policista, Bobby – Vincent Navrátil / Ondřej Dvořák