Čtvrtý divadelní projekt STAGEARTCZ

Divadelní společnost StageArtCz se ve svém nejnovějším projektu rozhodla uvést na česká jeviště "čistokrevný" thriller s ambicí diváckého prožitku jako při sledování napínavého kriminálního příběhu v kině. Inscenace MINDGAME nenechá obecenstvo klidným, během celé hry si diváci nebudou jisti tím, kdo je kdo, nebo zda to, co právě vidí, je pravdou nebo jen ďábelskou iluzí.

Hra MINDGAME - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"

Projekt vzniká ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.

Základní informace

Světovou premiéru měla MINDGAME 2. září 1999 v Theatre Mercury v Colchesteru a ještě v téže sezoně v červnu 2000 hru převzalo Londýnské Vaudeville Theatre. V hlavní roli exceloval Simon Ward známý z mnoha filmových i televizních rolí (Mladý Winston, Klub příšer, Bouřlivé výšiny, Všechny velké a malé bytosti). Následně hra slavila úspěch mj. v roce 2008 v Soho Playhouse, což je off-broadwayské divadlo v New Yorku, či v Meadow Brook Theatre v Detroitu (2010). V Evropě se MINDGAME naposledy hrála před čtyřmi lety v Estonsku v Městském divadle Tallinn. Pro české diváky ji nyní objevuje StageArtCz.

Z médií

Eurozprávy.cz, 75 %
"...Adaptace Horowitze v rukou StageArtuCz skrývá pod kůrkou napínavého thrilleru směsici trefných dvojsmyslů a černého humoru. Atmosféra postupně houstne a stává se méně čitelnou..."

PRÁVO, J. P Kříž, 75 %
"...Lidi ten kousek baví. V Brně u Polívky dokonce tleskali vestoje..."

Novinky.cz, J. Štěpánik

"Hra je brilantně napsána, v úvodní části přináší řadu vtipných, často dvojsmyslných dialogů, které nabuzují smích arsenálem černého humoru. Postupně nabírá a stupňuje napětí, kulminuje závěrečnými zvraty bez jednoduše a jasně čitelného rozuzlení, které nutí k vlastnímu rozvažování „jak to vlastně je“. Hra inspiruje i řadou podtónu, které lze,  v ději zaslechnout či vyčíst. Je tu dost o manipulaci, sebezáchově, hraniční situaci, o člověku jako směsici dobra a zla..."

Základní informace

Premiéra: 13. dubna 2018
Věková kategorie: 15+

Realizační tým

Autor: Anthony Horowitz
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy a pohybová spolupráce: Hana Halberstadt
Hudba: Jan Matásek
Light design: Roman Jajčík
Sound design: Pavel Vacek

Grafický design: Barbora Staňková

Osoby a obsazení

Farquhar: Miroslav Etzler
Styler: Petr Halberstadt
Paisleyová: Gabriela Míčová

Termíny představení

so
09.
březen
Karolinka, Valašské Národní Divadlo, 19.30 hod
Vstupenky
út
16.
duben
Brno, Divadlo Bolka Polívky, 19.00 hod
Vstupenky
st
15.
květen
Olomouc, Divadlo na Šantovce, 19.00 hod
Vstupenky
čt
16.
květen
Ostrava, DK Akord, 19.00 hod

MINDGAME – dotazník

 

dpp_55_0 mindgame_web_banner_dum dpp_25 dpp_9 dpp_111_0 dpp_111 dpp_18 dpp_106_0 dpp_15 mindgame_web_banner_muz dpp_20 dpp_115 dpp_35 dpp_55 dpp_51

Partneři představení MINDGAME

 Děkujeme našim partnerům a sponzorům za jejich podporu.

Generální partner představení

Hlavní partner představení