Čtvrtý divadelní projekt STAGEARTCZ

Divadelní společnost StageArtCz se ve svém nejnovějším projektu rozhodla uvést na česká jeviště "čistokrevný" thriller s ambicí diváckého prožitku jako při sledování napínavého kriminálního příběhu v kině. Inscenace MINDGAME nenechá obecenstvo klidným, během celé hry si diváci nebudou jisti tím, kdo je kdo, nebo zda to, co právě vidí, je pravdou nebo jen ďábelskou iluzí.

Hra MINDGAME - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"

Projekt vzniká ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.

Základní informace

Když se Mark Styler, autor „zaručeně pravdivých“ detektivních románů, pokouší získat rozhovor s Eastermanem – známým sériovým vrahem – nemá ani ponětí do čeho se pouští. Napřed musí dostat souhlas Doktora Farquhara – podivínského ředitele Líbezných vyhlídek – psychiatrické léčebny, v níž je Easterman držen. Brzy však zjistí, že nic není takové, jak se zdá. Například kdo je ve skutečnosti záhadný Borson? Odkud se přesně vzalo maso v mrazáku? Proč není kostlivec ve skříni? Další a další otázky roztáčí děsuplnou spirálu přicházejících odpovědí.

Světovou premiéru měla MINDGAME 2. září 1999 v Theatre Mercury v Colchesteru a ještě v téže sezoně v červnu 2000 hru převzalo Londýnské Vaudeville Theatre. V hlavní roli exceloval Simon Ward známý z mnoha filmových i televizních rolí (Mladý Winston, Klub příšer, Bouřlivé výšiny, Všechny velké a malé bytosti). Následně hra slavila úspěch mj. v roce 2008 v Soho Playhouse, což je off-broadwayské divadlo v New Yorku, či v Meadow Brook Theatre v Detroitu (2010). V Evropě se MINDGAME naposledy hrála před čtyřmi lety v Estonsku v Městském divadle Tallinn. Pro české diváky ji nyní objevuje StageArtCz.

Z médií

Eurozprávy.cz, 75 %
"...Adaptace Horowitze v rukou StageArtuCz skrývá pod kůrkou napínavého thrilleru směsici trefných dvojsmyslů a černého humoru. Atmosféra postupně houstne a stává se méně čitelnou..."

PRÁVO, J. P Kříž, 75 %
"...Lidi ten kousek baví. V Brně u Polívky dokonce tleskali vestoje..."

Novinky.cz, J. Štěpaník

"Hra je brilantně napsána, v úvodní části přináší řadu vtipných, často dvojsmyslných dialogů, které nabuzují smích arsenálem černého humoru. Postupně nabírá a stupňuje napětí, kulminuje závěrečnými zvraty bez jednoduše a jasně čitelného rozuzlení, které nutí k vlastnímu rozvažování „jak to vlastně je“. Hra inspiruje i řadou podtónu, které lze,  v ději zaslechnout či vyčíst. Je tu dost o manipulaci, sebezáchově, hraniční situaci, o člověku jako směsici dobra a zla..."

Základní informace

Premiéra: 13. dubna 2018

Věková kategorie: 15 +

Délka představení: 110 minut + přestávka

Realizační tým

Autor: Anthony Horowitz
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy a pohybová spolupráce: Hana Halberstadt
Hudba: Jan Matásek
Light design: Roman Jajčík
Sound design: Pavel Vacek

Grafický design: Barbora Staňková

Osoby a obsazení

Farquhar: Miroslav Etzler
Styler: Petr Halberstadt
Paisleyová: Pavla Vitázková

Termíny představení

06.
září
Frýdek Místek, 19.00 hod
Vstupenky
st
25.
září
Odry, Dělnický dům, 19.00 hod
čt
26.
září
Bohumín, Kinosál, 19.00 hod
st
16.
říjen
Jirkov, 19.00 hod
čt
20.
únor
Vsetín, Divadlo v Lidovém domě, 19.00 hod
Vstupenky

 

mindgame_pavla-9893 mindgame_pavla-9802 mindgame_pavla-9793 dpp_9 dpp_80 dpp_7 dpp_58 dpp_55 dpp_4 dpp_37 dpp_35 dpp_33 dpp_30 dpp_25 dpp_20

Partneři představení MINDGAME

 Děkujeme našim partnerům a sponzorům za jejich podporu.

Generální partner představení

Hlavní partner představení