Čtvrtý divadelní projekt STAGEARTCZ

Divadelní společnost StageArtCz se ve svém nejnovějším projektu rozhodla uvést na česká jeviště "čistokrevný" thriller s ambicí diváckého prožitku jako při sledování napínavého kriminálního příběhu v kině. Inscenace MINDGAME nenechá obecenstvo klidným, během celé hry si diváci nebudou jisti tím, kdo je kdo, nebo zda to, co právě vidí, je pravdou nebo jen ďábelskou iluzí.

Hra MINDGAME - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"

Projekt vzniká ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.

Základní informace

Světovou premiéru měla MINDGAME 2. září 1999 v Theatre Mercury v Colchesteru a ještě v téže sezoně v červnu 2000 hru převzalo Londýnské Vaudeville Theatre. V hlavní roli exceloval Simon Ward známý z mnoha filmových i televizních rolí (Mladý Winston, Klub příšer, Bouřlivé výšiny, Všechny velké a malé bytosti). Následně hra slavila úspěch mj. v roce 2008 v Soho Playhouse, což je off-broadwayské divadlo v New Yorku, či v Meadow Brook Theatre v Detroitu (2010). V Evropě se MINDGAME naposledy hrála před čtyřmi lety v Estonsku v Městském divadle Tallinn. Pro české diváky ji nyní objevuje StageArtCz.

Z médií

Eurozprávy.cz, 75 %
"...Adaptace Horowitze v rukou StageArtuCz skrývá pod kůrkou napínavého thrilleru směsici trefných dvojsmyslů a černého humoru. Atmosféra postupně houstne a stává se méně čitelnou..."

PRÁVO, J. P Kříž, 75 %
"...Lidi ten kousek baví. V Brně u Polívky dokonce tleskali vestoje..."

Novinky.cz, J. Štěpánik

"Hra je brilantně napsána, v úvodní části přináší řadu vtipných, často dvojsmyslných dialogů, které nabuzují smích arsenálem černého humoru. Postupně nabírá a stupňuje napětí, kulminuje závěrečnými zvraty bez jednoduše a jasně čitelného rozuzlení, které nutí k vlastnímu rozvažování „jak to vlastně je“. Hra inspiruje i řadou podtónu, které lze,  v ději zaslechnout či vyčíst. Je tu dost o manipulaci, sebezáchově, hraniční situaci, o člověku jako směsici dobra a zla..."

Základní informace

Premiéra: 13. dubna 2018
Věková kategorie: 15+

Realizační tým

Autor: Anthony Horowitz
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy a pohybová spolupráce: Hana Halberstadt
Hudba: Jan Matásek
Light design: Roman Jajčík
Sound design: Pavel Vacek

Grafický design: Barbora Staňková

Osoby a obsazení

Farquhar: Miroslav Etzler
Styler: Petr Halberstadt
Paisleyová: Gabriela Míčová

Termíny představení

14.
leden
MINDGAME
Bruntál, Městské divadlo Bruntál, 19.00 hod
05.
únor
MINDGAME
Brno, Divadlo Bolka Polívky, 19.00 hod
Vstupenky

MINDGAME – dotazník

 

dpp_111_0 dpp_51 dpp_111 dpp_9 dpp_55 dpp_20 dpp_106_0 dpp_80 dpp_103 dpp_4 dpp_30 dpp_33 dpp_106 dpp_58 dpp_55_0

Partneři představení MINDGAME

 Děkujeme našim partnerům a sponzorům za jejich podporu.

Generální partner představení

Hlavní partner představení