Čtvrtý divadelní projekt STAGEARTCZ

Divadelní společnost StageArtCz se ve svém nejnovějším projektu rozhodla uvést na česká jeviště "čistokrevný" thriller s ambicí diváckého prožitku jako při sledování napínavého kriminálního příběhu v kině. Inscenace MINDGAME nenechá obecenstvo klidným, během celé hry si diváci nebudou jisti tím, kdo je kdo, nebo zda to, co právě vidí, je pravdou nebo jen ďábelskou iluzí.

Hra MINDGAME - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"

Projekt vzniká ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.

Základní informace

Když se Mark Styler, autor „zaručeně pravdivých“ detektivních románů, pokouší získat rozhovor s Eastermanem – známým sériovým vrahem – nemá ani ponětí do čeho se pouští. Napřed musí dostat souhlas Doktora Farquhara – podivínského ředitele Líbezných vyhlídek – psychiatrické léčebny, v níž je Easterman držen. Brzy však zjistí, že nic není takové, jak se zdá. Například kdo je ve skutečnosti záhadný Borson? Odkud se přesně vzalo maso v mrazáku? Proč není kostlivec ve skříni? Další a další otázky roztáčí děsuplnou spirálu přicházejících odpovědí.

Světovou premiéru měla MINDGAME 2. září 1999 v Theatre Mercury v Colchesteru a ještě v téže sezoně v červnu 2000 hru převzalo Londýnské Vaudeville Theatre. V hlavní roli exceloval Simon Ward známý z mnoha filmových i televizních rolí (Mladý Winston, Klub příšer, Bouřlivé výšiny, Všechny velké a malé bytosti). Následně hra slavila úspěch mj. v roce 2008 v Soho Playhouse, což je off-broadwayské divadlo v New Yorku, či v Meadow Brook Theatre v Detroitu (2010). V Evropě se MINDGAME naposledy hrála před čtyřmi lety v Estonsku v Městském divadle Tallinn. Pro české diváky ji nyní objevuje StageArtCz.

Z médií

Eurozprávy.cz, 75 %
"...Adaptace Horowitze v rukou StageArtuCz skrývá pod kůrkou napínavého thrilleru směsici trefných dvojsmyslů a černého humoru. Atmosféra postupně houstne a stává se méně čitelnou..."

PRÁVO, J. P Kříž, 75 %
"...Lidi ten kousek baví. V Brně u Polívky dokonce tleskali vestoje..."

Novinky.cz, J. Štěpaník

"Hra je brilantně napsána, v úvodní části přináší řadu vtipných, často dvojsmyslných dialogů, které nabuzují smích arsenálem černého humoru. Postupně nabírá a stupňuje napětí, kulminuje závěrečnými zvraty bez jednoduše a jasně čitelného rozuzlení, které nutí k vlastnímu rozvažování „jak to vlastně je“. Hra inspiruje i řadou podtónu, které lze,  v ději zaslechnout či vyčíst. Je tu dost o manipulaci, sebezáchově, hraniční situaci, o člověku jako směsici dobra a zla..."

Základní informace

Premiéra: 13. dubna 2018

Věková kategorie: 15 +

Délka představení: 110 minut + přestávka

Realizační tým

Autor: Anthony Horowitz
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy a pohybová spolupráce: Hana Halberstadt
Hudba: Jan Matásek
Light design: Roman Jajčík
Sound design: Pavel Vacek

Grafický design: Barbora Staňková

Osoby a obsazení

Farquhar: Miroslav Etzler
Styler: Petr Halberstadt
Paisleyová: Pavla Vitázková

Termíny představení

út
31.
říjen
Trhové Sviny, 19.00 hod
Vstupenky
čt
25.
leden
Mělník, MěKuC, 19.00 hod
Vstupenky
st
31.
leden
Prostějov, Městské divadlo, 19.00 hod
Vstupenky

 

mindgame_pavla-9893 mindgame_pavla-9802 mindgame_pavla-9793 dpp_9 dpp_80 dpp_7 dpp_58 dpp_55 dpp_4 dpp_37 dpp_35 dpp_33 dpp_30 dpp_25 dpp_20

Partneři představení MINDGAME

 Děkujeme našim partnerům a sponzorům za jejich podporu.

Generální partner představení

Hlavní partner představení