Třetí divadelní projekt STAGEARTCZ

Třetím projektem společnosti STAGEARTCZ je česká premiéra divadelní hry The Naked Truth, britského autora Dave Simpsona.
Projekt vzniká v koprodukci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.

Práva

Práva udělila společnost Josef Weinberger LTD.

 

Screen Shot 2016-08-22 at 21.43.16

Speciální poděkování

Soni Ticháčkové, Luďku Vránovi, Petrovi Sedlákovi, Petrovi Bartůškovi a všem, kdo se na projektu jakkoli podílejí! 

Záštita

S radostí můžeme oznámit, že jsme získali záštitu ze Spojeného království prostřednictvím ambasády v Praze. 

image001

Základní informace

Tato komedie byla ve Velké Británii uváděna s velkým úspěchem a skvělou odezvou diváků i kladně přijata odbornou divadelní kritikou. Po premiéře v Manchestru v roce 2008 sklízela zasloužené ovace během turné po celé Velké Británii.
Na úspěchu The Naked Truth mělo jistě podíl i velmi kvalitní herecké obsazení v čele s Maureen Nolanovou a Julií Buckfieldovou, držitelkou ceny Laurence Oliwiera.
The Naked Truth je s velkým úspěchem inscenována po celém světě v nedávné době například v Austrálii a na Novém Zélandě.

The Naked Truth je příběhem pěti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně-místním „kulturáku“ na kurzu pole dance.
Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče: zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou.
I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu.

The Naked Truth je hra o naději.
The Naked Truth vyvolává smích a zároveň dojímá svou opravdovostí i odhalováním zákoutí ženských duší.
The Naked Truth je povznášející a dojemná komedie.
The Naked Truth je výzvou všem ženám a oslavou ženské síly, která se postaví proti nepřízni osudu.
The Naked Truth je hra pro ženy, o ženách, kterou by samozřejmě měli vidět i muži /pokud ovšem nemají strach/ !

Kvalitní herecké obsazení je základním předpokladem úspěšné inscenace.
V The Naked Truth se diváci setkají i s dalšími herečkami, které znají z televizních obrazovek – Anežkou Rusevovou, Klárou Apolenářovou, Annou Stropnickou, Hanou Kusnjerovou, Pavlu Vitázkovou nebo Alžbětou Vaculčiakovou a v neposlední řadě i s nepřehlédnutelnou Alenou Hladkou a talentovanou Natálii Tíchánkovou.


Divadelní společnost StageArtCz ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem připravuje benefiční představení inscenace The Naked Truth – Odhalená pravda, které se bude konat 9. 1. 2020. Akce se koná při příležitosti 85. Výročí MOÚ.

Výtěžek z akce bude věnován MOÚ na nákup softwaru, který značně zjednodušuje a urychluje porovnání a vyhodnocení radiologických snímků mamografie, kdy správné vyhodnocení a závěr může mít pro pacientku cenu života.

V rámci konání této benefice se všichni zúčastnění zříkají nároku na honorář a akce probíhá ve spolupráci a za podpory Divadla Bolka Polívky. Diváci tak nákupem vstupenky přispívají na dobrou věc. StageArtCz také nabízí speciální vstupenky v ceně 1000,-, které bude nabízet nejen firmám jako možnou formu podpory – pro nákup nás kontaktujte na vita@stageart.cz.

Ve spolupráci s

 

Za podporu děkujeme

Pavlovin


 

Z médií

Eurozprávy.cz - 85 %

"Rozhovory ani vtipy nejsou šroubované na efekt – právě naopak, vystihují každodenní realitu. Na konci si tak možná diváci postesknou, že by takové kamarádky také chtěli potkat. Základem představení jsou kvalitní herecké výkony hereček, které diváci jistě dobře znají také z televizních obrazovek. O to více možná budou překvapeni tím, jaké divoké kousky ve velmi úsporných kostýmech na jevišti předvedou."

MF DNES, Jana Soukupová - 70 %

"Výrazně utvářené charaktery a osudy všech šesti obyčejných žen se už při premiéře setkaly s velkým porozuměním zejména u dámské části publika. Jde totiž o velmi frekventovaná ženská trápení, jako jsou kila navíc, nevěra, neschopnost najít nebo si udržet partnera, případně jej trvale zaujmout... O zbytek dobrého pocitu se postará šest s obrovskou chutí hrajících představitelek, jež na premiéře předvedly možná to nejambicióznější, čím dámské divadelní ansámbly u nás dnes disponují."

Lidové Noviny - Luboš Mareček

"Hra Odhalená pravda je velmi zručně, vtipně a chytře napsaná sonda do ženského světa zcela v duchu svižných britských komedií s nezaměnitelným a místy až peprným humorem... Inscenace však má divácké kouzlo nejen pro vlastní hraní, ale zejména díky zvládnuté pohybové aktivitě hereček. Celé představení totiž ústí do krátké taneční show, což publikum po každém čísle náležitě ocenilo bouřlivým aplausem."

 

Základní informace

Premiéra: 26. a 27. října 2016
Věková kategorie: 15+
Délka představení: 2 hodiny 20 minut s pauzou

Realizační tým

Autor: Dave Simpson
Překlad: Dana Hábová
Výkonný producent: Radim Fiala
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Scéna a kostýmy: Jaroslav Milfajt
Choreografie: Hana Halberstadt
Asistent choreografie: Tereza Seidlová - taneční studio Destiny Praha
Hudba: Jan Zrzavý
Hudební výběr: Petr Halberstadt, Jan Zrzavý
Light design: Roman Jajčík
Sound design: Pavel Vacek
Design: Miroslav Kolesár
Fotografie: Jan Zrzavý

Osoby a obsazení

Trisha – Anna Stropnická, Hana Kusnjerová
Bev – Anežka Rusevová, (Alena Hladká)
Fait – Natálie Tichánková, Milada Vyhnálková, (Alžběta Vaculčiaková)
Sarah – Hana Halberstadt
Rita – Pavla Vitázková
Gaby – Gabriela Štefanová

Termíny

út
24.
září
Orlová, 19.00 hod
Vstupenky
so
09.
listopad
Břeclav, 19.00 hod
út
12.
listopad
Milovice, 19.00 hod
so
30.
listopad
Králíky, 19.00 hod
ne
15.
prosinec
Úpice, Divadlo Aloise Jiráska, 19.00 hod
Vstupenky

Profily hereček

SARAH

Hana Halberstadt

GABY

Gabriela Štefanová

RITA

Pavla Vitázková

BEV

Anežka Rusevová

BEV

Alena Hladká

FAIT

Natálie Tichánková

FAIT

Alžběta Vaculčiaková

TRISHA

Anna Stropnická

Hana Kusnjerová

TRISHA

Hana Kusnjerová

 

Foto: Jan Zrzavý tnt_zkouska-7803 tnt_zkouska-7926 Foto: Jan Zrzavý tnt_zkouska-7511 tnt_zkouska-7870 Foto: Jan Zrzavý tnt_zkouska-8075 tnt_zkouska-7843 Foto: Jan Zrzavý Foto: Jan Zrzavý tnt_zkouska-7710 Foto: Jan Zrzavý Foto: Kuba Jíra tnt_zkouska-7735

Partneři představení The Naked Truth

 Děkujeme našim partnerům a sponzorům za jejich podporu.

Generální partner představení

Generální partner představení